Selmet

Sprzedaż węgla i pelletu

Kostka

Popiół do 9%

Kaloryczność 25 MJ/kg - 24 MJ/kg

Siarka do 0,5%

Należy do węgli grubych. Posiada minimalną zawartość popiołu i siarki przy wysokiej kaloryczności. Jego zaletą jest to, że pali się bardzo wolno, jednocześnie dając dużo ciepła. Zalecany do kotłów tradycyjnych i konwencjonalnych bez podajnika oraz kotłów zasypowych starego i nowego typu

Orzech

Popiół do 12%

Kaloryczność 27 MJ/kg- 24 MJ/kg

Uziarnienie 25-80 mm

Siarka do 0,6%

Dzięki temu, że ma bardzo niską zawartość siarki, jest ekonomiczny i bezpieczny dla środowiska. Jego zaletą jest również niewielka ilość popiołu, co skutkuje rzadszym czyszczeniem kotła. Ma wysoką kaloryczność, przez co jest bardziej wydajny. Możliwe jest zwiększenie jego kaloryczności poprzez spalenie go z innymi materiałami, np. drewniane palety

Groszek

Popiół do 14%

Kaloryczność 24 MJ/kg- 23 MJ/kg

Uziarnienie 5-40 mm

Siarka do 0,5%

Dzięki niskiej zawartości popiołu i siarki paliwo nie wydziela podczas spalania dużej ilości dwutlenku siarki, a jednocześnie jest przyjazne dla przyrody. Jego wartość energetyczna jest wystarczająca, aby zapewnić ciepło w chłodne wieczory. Przeznaczony jest do kotłów konwencjonalnych, tradycyjnych, kotłów zasypowych starego i nowego typu oraz pieców przemysłowych

SELMET skład węgla inny niż wszystkie

Nasza firma prowadzi skład węgla dla klientów indywidualnych jak i hurtowych. Wyróżnia nas indywidualne i profesjonalne podejście do każdego klienta, konkurencyjne ceny oraz szeroki wachlarz usług. Posiadamy bogate doświadczenie w branży oraz wykwalifikowaną kadrę pracowników, pracujemy przy użyciu nowoczesnego sprzętu aby przedstawiać uczciwe i możliwie najlepsze warunki.  

Nasza oferta sprzedaży węgla kamiennego skierowana jest zarówno do odbiorców hurtowych, jak i indywidualnych. Posiadamy surowiec o wysokich parametrach jakościowych, które wpływają na sprawny proces spalania.

Prowadzimy sprzedaż detaliczną z własnych punktów, do których trafia odpowiednio przygotowany i posortowany węgiel. Magazyny wyposażone są w specjalistyczny sprzęt tj. wagi legalizowane, ładowarki oraz samochody dostawcze. Zapewniamy bezpłatną dostawę towaru w granicach miasta.

WYBIERAJĄC NASZ WĘGIEL ZAPEWNIAMY

Wysokie parametry jakościowe

Korzystamy tylko z usług od najlepszych i sprawdzonych dostawców groszku, ekogroszku oraz orzecha w Polsce, dlatego też oferujemy Państwu produkt pierwszej jakości w konkurencyjnych cenach na rynku!

Odpowiednio przygotowany i wysortowany węgiel

Oferowany przez nas węgiel jest odpowiednio przygotowany i wysortowany. Składowany jest pod zadaszonymi pomieszczeniami, dzięki czemu warunki atmosferyczne nie mają wpływu na zmianę właściwości węgla.

Wydajny proces spalania

Sprzedawany u nas węgiel cechuje się wysoką kalorycznością, co przekłada się na wydajność procesu spalania. Dzięki wysokiej wartości opałowej zapewnia dużą wydajność przy niskim zużyciu surowca.

Sprawdź nasz ekogroszek

W naszej ofercie znajdą Państwo węgiel do kotłów z podajnikiem – EKOGROSZEK Power Plus, pakowany w worki po 25 kg. Ze względu na wysokie parametry jakościowe, oferowany przez naszą firmę EKOGROSZEK wydajnie wpływa na proces spalania. Wartość opałowa w stanie roboczym wynosi ok. 25 MJ/kg, zawartość popiołu ok. 8%, zawartość siarki ok. 0,4%, a uziarnienie mieści się w przedziale 8-25 mm. Jakość naszych produktów potwierdzona jest certyfikatami niezależnych laboratoriów.

Punkty sprzedaży węgla

Wyślij wiadomość

Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy! Nasz dział obsługi klienta odpowie najszybciej jak to możliwe!